Hračky


Loutková divadla

Vstupte s námi do světa pohádek, fantazie a kouzel, kde si příběhy tvoříte sami: Vyrábíme pro vás krásná loutková divadla s originálním designem, která vám budou přinášet radost po dlouhou dobu. Naše dřevěné loutkové divadlo je baleno v praktickém dřevěném kufříku. Poskytuje dětem neomezený prostor pro imaginaci a zábavu pro celou rodinu. K divadlům je možné přikoupit samostatné loutky či kulisy. Nutně potřebujete dvě až tři  různé princezny? Ani to není problém, kontaktujte nás.

Krásná tradiční hračka pro čas strávený spolu s dětmi!

Kostky

Objevte svět plný zábavy a tvořivosti. Hračky ze dřeva jsou nadčasové. Dřevěné stavebnice, které jsou vyráběny přímo v naších dílnách jsou jednoduché, ale zároveň inspirativní a kreativní. Stimulují rozvoj fantazie a tvořivost Vašich dětí už od útlého věku. S jednoduchými tvary kostek jako je obdélník, trojúhelník, válec, dřevěný most, je možné postavit téměř cokoli. Svoboda tvarů a barev nabízí kompletní volnost v designu. Naše dřevěné stavebnice a kostky splňují přísné normy Evropské unie. Dřevěné kostky. Kostky pro děti vyrobené v České republice. Aby zůstaly kostky na jednom místě, můme pro vás super vychytávku –  dřevěnou ohrádku, kterou můžete využít jako pískoviště, kostkoviště, legoviště – prostě hračkoviště pro větší pořádek v pokojíčku.

Citerka

Citerka není obyčejná hračka, ale skutečný, jednoduchý hudební nástroj splňující jak bezpečnostní normy platné pro hračky, tak i náročnější odborné požadavky kladené na hudební nástroje. Krátké ukázkové video na naleznete zde.

Lze ji proto s velkým úspěchem použít k hudební výchově dětí již od útlého věku. Nástroj je vhodný pro rozvíjení muzikality dětí od 4 let.

Neznáte noty? Nevadí, pomocí jednoduchých grafických značek doplněných barevnou ilustrací je dítě schopno hrát písničky samo. Obtížnost použitých lidových písní i jejich rozsah v základní verzi vychází z možností dětského hlasu a jeho postupného rozvoje v předškolním věku (g1-e2). Samotný nástroj má rozsah 2 oktávy, g1-g3 .

Do je skvělé na naší citerce – odborně vypracované sady Noty pro citerku. Mnoho písniček na výběr.

Citerku lze s úspěchem používat i v dětských kolektivech, například ve školkách, školách i v ZUŠ, protože k ní nabízíme také metodické pokyny pro učitele. Podle těchto jednoduchých návodů mohou postupovat nejen učitelé, ale i rodiče, a mohou tak dětem pomoci naučit se hrát nejen podle připravených karet, ale i samostatně improvizovat, vzájemně se doprovázet nebo hrát společně.

Co je skvělé –  praskne Vám struna? Nevadí nabízíme náhradní díly, struny, a ladící klíče v kategorii příslušenství k citerce.

Gerlíšek

Náš první výrobek – dřevěný panáček Gerlíšek a dřevěná autíčka z kolekce Dřevěný svět. Jedná se o produkty vznikající u nás v chráněné dílně. Líbiví panáčci Gerlíšci v různých dopravních prostředcích mohou sloužit dětem na hraní, ale stejně tak se osvědčují jako dekorační předměty.

Lesní svět

Jelikož vyrábíme akátová hřiště pro veřejný sektor, často spolupracujeme se školkami na tvorbě a realizaci projektů na zahrady v přírodním stylupřírodní zahrady a jiné. Proto jsme rozšířili nabídku o věci, které souvisí s touto problematikou. Máme pro vás produkty vhodné pro školy, pro školky, ekologické skupiny, dárky z lesa s přírodní tématikou, klíče pro určování rostlin, živočichů i vzdělávací literaturu. Nabídku stále rozšiřujeme.

Některé produkty máme skladem, některé vám připravíme na objednávku. Pokud máte speciální přání, neváhejte nás kontaktovat.

Deskové a karetní hry

Fenoménem současné doby jsou moderní karetní a deskové hry. Skončila doba, kdy bylo jen Člověče nezlob se. Široká nabídka jednoduchých i obtížných her na nejrůznější témata, vám umožní trávit čas spolu. Tradiční i ty méně známé můžete najít na našem e-shopu. U nás naleznete hry jak od AlbiBlack fireMindok, tak i ty které nejsou tak rozšířené např. od Foxinbox nebo Lipka.

Naší specialitkou jsou jednoduché hry pro nevidomé nebo osoby se zbytky zraku, které vyrábíme v naší chráněné dílně.

Velký výběr her rodinného typu, hry pro malé děti, nebo vzdělávací hry.

Vzdělávací hry

Hry pro malé i velké, které procvičí vaše mozkové závity. Vědomostní hry, pexesa na nejrůznější témata, učte se a opakujte si vědomosti zábavně třeba při hře Timeline a mnoha dalších.

Hry pro nevidomé

Základní hry pro nevidomé nebo osoby se zbytky zraku. I když vidíte velmí špatně nebo nevidíte, nemusíte si upírat zábavu při hře. K dispozici míme základní hry jako Člověče, nezlob se (LUDO), piškovorky nebo Tablut.

Herní podložky jsou ve světlých barvách, aby byly proti herním „figurkám“ co nejvíce kontrastní, s orientačními body. Kostka na házení je velká s hlubšími prohlubněmi číslic, aby bylo snadnější poznat hodnoty na kostce.

Hmatové figurky – kolíčky mají snadno rozlišitelná zakončení, tak aby se hráčům usnadnila orientace ve hře.

Tyto hry vyrábíme pro tyflocentra již více než 15 let.

Vzdělávací publikace

Především pro školy, školkylesní školky, přírodovědné kroužky přinášíme klíče k určování zvěře, ptáků, hmyzu, ale i literaturu, která vám zpestří dny v zahradách v přírodním stylu nebo venku v přírodě.

Metodiky pro učitelky MŠ či dětských skupin – pro čas trávený aktivně v zahraděKnihy o přírodě i práci s dětmi.

Výroba hraček na míru

Je nějaká hračka, která vám v naší nabídce chybí a chtěli byste si ji nechat vyrobit na míru? Zvláště pokud by šlo o práci se dřevem, tak se určitě nebojíme žádné výzvy. Neváhejte nás kontaktovat a určitě se domluvíme.